Rukovodilac projekta
doc. dr Sandra Tinaj
Sandra Tinaj doktor ekonomije i generalna menadžerka Univerziteta Donja Gorica. Angažovana je kao predavač na predmetu “Ljudski resursi” na Fakultetu za kulturu i turizam. Ima preko 10 godina međunarodnog i domaćeg radnog iskustva.

Bila je uključena u realizaciju više od 30 međunarodnih i domaćih naučnih projekata, kao što su: Erasmus i Tempus projekti: SMART Innovation Centres for the Development of Innovative and Entrepreneurial Thinking to Facilitate the Development of Sustainable Smart Solutions in the Western Balkans, Digital Entrepreneurial Nest and Industry 4.0 in Montenegro (DigN€st), Fostering students’ entrepreneurship and open innovation in university – industry collaboration (iDEALab), etc; Digital Europe : National Competence Centres in the framework of EuroHPC – EuroCC2 . Horizon 2020: Smart Tags driven service platform for enabling ecosystems of connected objects, Laboratory for product design, including disciplines like graphic, interior and fashion design (PRODE), High-Level Innovation for a Value-Driven Exploitation of a Joint S3 in The Adriatic Area (HIVES), Collaborative platform to support research and technology transfer (NEXT) etc.. National report on the Development topic according to human needs (human resurces), the editor, UNDP, 2013;, Ko-autor je Monografije National Innovation Capacity of Montenegro”, national monography, University of Donja Gorica, Faculty for International Economics, Finance and Business, ISBN 978-9940-597-01-6.
doc. dr Sandra Tinaj
prof. dr Djuro Kutlača
Istraživač
prof. dr Djuro Kutlača
Naučni savjetnik i redovni profesor, doktorirao je na Univerzitetu u Beogradu / Fakultet organizacionih nauka na temu: Sinteza višekriterijumske metodologije za ocjenjivanje dostignutog tehnološkog nivoa sektora nacionalne privrede. Učestvovao je u realizaciji 46 naučno-istraživačkih projekata, od kojih je 14 međunarodnih, objavio je ukupno 215 radova, od čega 9 u međunarodnim časopisima, 3 monografije međunarodnog značaja, 9 monografija nacionalnog značaja, 12 poglavlja u monografijama međunarodnog značaja, 21 poglavlje u monografijama nacionalnog značaja, 26 radova u nacionalnim časopisima, 42 rada u zbornicima radova međunarodnih konferencija i 93 rada u zbornicima radova nacionalnih konferencija. U izvodu objavio je 9 radova. Realizovao je i jedan softverski paket, jedno tehničko rješenje – bazu podataka i jedan patent.
Istraživač
doc. dr Božidar Vlačić
Doktorand studija na Univerzitetu u Vigu u Španiji i stekao zvanje doktora ekonomskih analiza i poslovne strategije.Tokom studija nagrađivan je raznim stipendijama (UGRAD Global, Erasmus Mundus Sigma projekat, Erasmus Mundus Green Tech projekat) i nagradama (nagrada TORRECID za najbolji doktorski predlog). Tokom 2018. godine bio je honorarni istraživač u ECOBAS-ovoj strateškoj grupi na Univerzitetu u Vigu i postdoktorski istraživač u Istraživačkom centru za menadžment i ekonomiju-CEGE (Catolica Porto Business School, Portugal).Od 2019. godine radi kao docent u poslovnoj školi Catolica Porto, Universidade Catolica Portuguesa (Portugal). Aktivan je član Evropske međunarodne poslovne akademije i njegovo istraživačko interesovanje nalazi se na presjeku kognitivne psihologije, procesa internacionalizacije i marketinga.
doc. dr Božidar Vlačić
mr Bojana Mališić
Istraživač/studentkinja doktorskih studija
mr Bojana Mališić
Mladi istraživač i saradnik na Univerzitetu Donja Gorica, studentkinja doktorskih studija na Fakultetu za međunarodnu ekonomiju, finansije i biznis, UDG i od decembra 2020. dobitnica je prestižne stipendije za doktorska istraživanja Ministarstva nauke i tehnološkog razvoja za oblast istraživanja transfer tehnologija i inovacija. Tokom postdiplomskih studija, usavršavala se na Beijing Union Univerzitetu u Pekingu, Kina, kao i BUCKS Univerzitetu u Londonu, Velika Britanija. Sarađivala je na preko 20 projekata i istraživanja iz oblasti transfera tehnologija i povezivanja akademskog i biznis sektora. Učestvovala zajedno sa autorima prof. dr Đurom Kutlača u pripremi Vodiča za transfer tehnologija izdatog od strane Univerziteta Donja Gorica kao i sa autorima prof. dr Đuro Kutlača i doc. dr Sandra Tinaj u pripremi izvještaja evropskog istraživanja internacionalne studije „The State of University-Business Cooperation (UBC) in Europe” u kojem je učestvovao UDG, iniciranog od strane Evropske komisije.
Istraživač/studentkinja doktorskih studija
mr Jovana Popović
Mladi istraživač i saradnik na Univerzitetu Donja Gorica, studentkinja doktorskih studija na Fakultetu za međunarodnu ekonomiju, finansije i biznis, UDG. Studentkinja master studija sa dvojnom diplomom, Univerziteta Donja Gorica i Instituta Politehnico u Braganci (IPB) – Portugal. Aktivan istraživač tema iz oblasti kao što su računovodstvo, mikroekonomija, pojam društvene odgovornosti u poslovanju. U okviru obavljanja pripravničkog osposobljavanja, učestvovala je u organizaciji brojnih naučnih konferencija i naučnih tribina. A nakon završenih magistarskih studija, saradnica je na predmetu Računovodstvo, Međunarodni marketing i Ekonomija porodičnog biznisa i na više fakultetskih jedinica.
mr Jovana Popović
mr Lidija Lukovac
Istraživač
mr Lidija Lukovac
Magistar engleskog jezika i mladi istraživač na Univerzitetu Donja Gorica. Magistrirala je 2022. godine sa ocjenom 10 pod mentorstvom prof. dr Slobodanke Kitić. Dobitnica je stipendija nagrađivanih od strane Univerziteta Donja Gorica kao i opština Danilovgrad i Podgorica za najbolje studente tokom čitavog trajanja njenih osnovnih i master studija. Na Univerzitetu Donja Gorica angažovana je od 2020. godine gdje je kroz brojna usavršavanja u zemljama: Španija, Portugal, Slovenija, Hrvatska, itd. imala priliku da učestvuje i sarađuje na preko 10 projekata u oblasti povezivanja akademskog i biznis sektora. Sertifikovani je TESOL predavač sa diplomom izdatom od strane Arizona Stejt Univerziteta. Angažman je obavljala u Centru za strane jezike i na Filološkom fakultetu kao saradnica u nastavi engleskog jezika, kao i na Fakultetu za kulturu i turizam na predmetu Ljudski resursi.
Partneri
Pretplatite se na naš newsletter